Masaż twarzy wałkiem jadeitowym/kwarcowym

Masaż twarzy kamieniem jadeitowym jest znany od wieków, natomiast zabiegi wykonywane rollerem stosowane są od niedawna. Roller składa się z kamiennego wałeczka (lub dwu: mniejszego i większego) na rączce w kolorze różowym lub zielonym. Jadeit posiada właściwości lecznicze wykorzystywane w medycynie chińskiej. Masaż wykonany rollerem jadeitowym/kwarcowym pomaga podnieść owal twarzy, wzmocnić jej mięśnie, zmniejszyć obrzęki, ujędrnić skórę. Poza tym pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek, detoksykuje i relaksuje skórę twarzy oraz poprawia mikrokrążenie. Masaż można wykonywać samym wałkiem lub przy użyciu ulubionego olejku. Po użyciu myjemy masażer ciepłą wodą z mydłem lub środkiem używanym do mycia pędzli do makijażu.

Masaż twarzy wałkiem jadeitowym/kwarcowym

Do masażu wałkiem jadeitowym/kwarcowym używam olejku marchewkowego Vital Active uzyskiwanego w procesie maceracji korzenia marchwi, zmieszanego z kremem nawilżającym. Produkt zamknięty jest w ciemnej buteleczce o pojemności 100 ml zaopatrzonej w aplikator.  Trudno go dostać w sprzedaży stacjonarnej, za to bez problemu możemy go nabyć drogą on-line.

Głównym składnikiem olejku marchewkowego jest beta-karoten, zatem może być on zamiennikiem samoopalacza lub utrwalaczem opalenizny. Należy go stosować z umiarem, gdyż może zabarwić skórę na pomarańczowo. Można go zmieszać z ulubionym kremem lub balsamem. 

Olejek marchewkowy zawiera ponadto witaminę A czyli retinol odpowiedzialny za regenerację naskórka i produkcję kolagenu, oraz witaminę E walczącą z wolnymi rodnikami. Olejek marchewkowy działa jak naturalny filtr chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. 

Poniżej przedstawiam technikę masażu wałkiem jadeitowym, którą sama stosuję.

Masaż szyi, szczęki i podbródka: zaczynamy od masażu szyi w celu otwarcia kanału limfatycznego. Umieszczamy duży wałek pod uchem i rolujemy 5-10 razy. Rolujemy sekcjami i przechodzimy płynnie na drugą stronę. Po zakończeniu ruchów w dół szyi, zaczynamy od środka szyi w kierunku uszu - na boki i w górę. Powtarzamy czynność 5-10 razy. Następnie umieszczamy wałek na środku brody i masujemy w górę w kierunku ucha. Powtarzamy czynność 5-10 razy na każdą sekcję.

Masaż ust i policzków: Masujemy usta ruchem góra-dół (5-10 razy), następnie zaczynamy ponownie masaż w górę i na zewnątrz w kierunku ucha. Następny krok to policzki - kierujemy się tą samą samą zasadą: w górę i w dół do ucha. Masujemy od środka do zewnątrz - od nosa do uszu. Powtarzamy czynność 5-10 razy. Następnie umieszczamy wałek na środku szczęki i przesuwamy wałek, aż uderzymy w kość policzkową. W ten sposób możemy wyrzeźbić kości policzkowe.

Masaż czoła: zaczynamy od środka czoła, gdzie spotykają się brwi i masujemy w górę nad okiem i ku linii włosów. Powtarzamy 5-10razy dla każdej sekcji. Następnie przesuwamy się bokiem w kierunku ucha, aby wypchnąć toksyny w kierunku węzłów chłonnych za uszy i rolujemy po bokach szczęki aż do podstawy szyi. Powtarzamy ten ruch 3-5 razy.

Masaż okolicy oczu: za pomocą małego wałka rolujemy obszar od wewnętrznego kącika oka w kierunku ucha.  Robimy to bardzo delikatnie, ponieważ obszar ten jest bardzo wrażliwy.

Uwagi:

1.  Masaż zawsze zaczynamy od szyi. Powodem jest to, że w ten sposób otwieramy kanały węzłów chłonnych, aby toksyny mogły swobodnie wypływać z organizmu.

2. Zawsze przesuwamy roller do góry i na zewnątrz. W ten sposób pozbywamy się toksyn z organizmu. 

3. Masaż wykonujemy powoli i delikatnie. Nie przyciskamy mocno masażera do skóry, proces "toczenia" wykona całą pracę za nas.

4. Nie cofamy rollera. Masujemy zawsze w tym samym kierunku. Unikniemy w ten sposób szarpania i ciągnięcia skóry.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Ciasto jogurtowe z kruszonką

Jogurtowe ciasto z owocami i kokosową kruszonką - idealne do popołudniowej kawy. Poza sezonem możemy użyć brzoskwiń w syropie i mrożonych bo...